אגודת "תמיכה" נוסדה במטרה לקדם את נושא הטיפול הפליאטיבי בישראל. 

מטרת הטיפול לאפשר לכל אדם הנמצא בשלבים מתקדמים של מחלה חשוכת מרפא להמשיך לחיות בכבוד, וליהנות מטיפול מקצועי המתמקד בשיפור איכות החיים, הפחתת הכאב והקלה על המצוקות הפיזיות והנפשיות. 

אגודת תמיכה

דף הבית >> קישורים >> עמותות סיוע בארץ

עמותות סיוע בארץ

האגודה למלחמה בסרטן
האגודה למלחמה בסרטן מובילה את המאבק במחלות הסרטן בישראל ופועלת בכל החזיתות במטרה להפחית את התחלואה והתמותה מסרטן בישראל.
האגודה הישראלית לטרשת נפוצה
אגודה שמטרתה שיפור איכות החיים עבור הלוקים בטרשת נפוצה, על ידי חיפוש, קידום ועידוד פתרונות רפואיים כמו גם הכרה בקרב שרותי הבריאות והמדיניות הציבורית.
  העמותה לחקר ה- ALS בישראל
העמותה מקדישה את פעילותה למלחמה ב ALS ומרכזת את הסיוע המקצועי והתמיכה הנפשית לחולי ALS ומשפחותיהם. כמו כן פועלת העמותה לקידום חקר מחלת ה ALS. 
אמ"ן - האגודה למיאלומה נפוצה
העמותה מטפלת בקידום נושאים המביאים רווחה ושיפור איכות החיים של חולי המיאלומה כמו גם העלאת המודעות אצל הגופים המטפלים והמחקריים לעניינם של חולי המיאלומה.
ח.ס.ן - חולי סרטן נפגשים
עמותה ציבורית שהוקמה ע"י חברים חולי סרטן ומטרתה להעניק לחולה ולמשפחתו כלים להתמודדות, מידע, ליווי ותמיכה.
אמבולנס המשאלות
מיזם של מגן דוד אדום, שמטרתו למלא בקשות של אנשים המתמודדים עם מחלות קשות או סופניות, שיכולת הניידות שלהם אבדה. למשאלה אחרונה יש כח מיוחד, היא יכולה להיות מקור לנחמה ולשלווה. הציפיה וההכנה לאירוע הן הזדמנות לצקת משמעות חדשה ותחושת התרגשות ושמחה. גם למי שמתמודד עם מחלה או מרותק למיטתו מגיע להגשים משאלה. מימוש המשאלה מהווה ניצחון חשוב ומשמעותי, וסיוע ותמיכה למשפחה.
מלב"ב - מרכזים לטיפול בקשישים בקהילה, מטפלת בחולי דמנציה בכל השלבים
עמותת מלב"ב, מרכז לטיפול בקשיש בקהילה, נוסדה במטרה לסייע ולשרת את משפחות הקשישים בישראל, קשישים הסובלים מבעיות של אובדן זיכרון ומחלות הגורמות לכך, כגון: דמנציה ואלצהיימר. לעמותה קיים שירות הוספיס בית במיוחד עבור חולים אלו.
כמוני
פורום בריאות: סוכרת, מחלות לב, כאב כרוני, השמנת יתר לחץ דם, שבץ מוחי, כליות, הפרעות אכילה, טרשת נפוצה, ריאות ונפגעי חוט שדרה
כן לזקן - לקידום זכויות הזקנים
ארגון התנדבותי, עצמאי ובלתי תלוי המנוהל ומופעל על ידי אנשי מקצוע בגמלאות, המומחים במגוון נושאים הקשורים לזכויות הזקנים. "כן לזקן" משמש כנציב זכויות הזקנים ופועל להגן ולקדם את זכויות הזקנים ברמה הציבורית והאישית.
עמדא - עמותה לחולי דמנציה, אלצהיימר ומחלות דומות בישראל
דמנציה היא תסמונת של ליקויים בתיפקודים האינטלקטואלים, ירידה בזיכרון, הפרעות בהתנהגות וכשל בתפקוד יום יומי. מחלת אלצהיימר היא השכיחה ביותר בין המחלות הדמנטיות, היא חשוכת מרפא וסופנית. עמותת עמדא הוקמה על מנת לסייע למשפחות החולים במצוקתן.
ליל"ך - לחיות ולמות בכבוד
עמותת ליל"ך פועלת למען אי הארכת חייהם באופן מלאכותי של חולים סופניים אם אין רצונם בכך, כאשר ברור שהאדם לא יוכל לחיות ללא מכשירים מאריכי חיים וכאשר ברור שאין זה מצב ביניים שיש לאדם סיכוי לגבור עליו.
העמותה לקידום הסיעוד האונקולוגי בישראל
העמותה נוסדה כקבוצת עניין לאחיות העובדות במחלקות אונקולוגיות בבתי חולים ובקהילה במטרה לקדם את הטיפול בחולי הסרטן ובמשמעותיים האחרים לו באמצעות מצוינות ואיכות טיפול בעשייה הסיעודית.

ארגוני סיוע

אש"ל - האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן בישראל
אשל פועלת לשיפור מעמדה של האוכלוסייה המבוגרת בישראל, חיזוק דימויה ויצירת התנאים להבטחת זיקנה מוצלחת ואיכות חיים טובה לכל זקן וזקנה בישראל.
יד שרה
יד שרה היא אגודת מתנדבים גדולה המעניקה מגוון שירותים לטיפולי בית (Home Care Service) לסיפוק הצרכים המיוחדים של הפרט המתמודד עם קשיים תפקודיים. שירותים אלו מקדמים את האפשרות של הפרט להתגורר בביתו, בחיק המשפחה ובקרב הקהילה.
עזר מציון
עמותה ישראלית העוסקת בסיוע פרא-רפואי לחולים ולמוגבלים, ולנמצאים במצבי משבר. העמותה שהוקמה בשנת 1979, פועלת באמצעות מגוון מיזמים ותוכניות לשמירה על כבודם ועצמאותם של הנעזרים ולשיפור איכות חייהם.
עזרה למרפא
מטרת האגודה הקלת סבלם של החולים ובני משפחותיהם הסועדים אותם, במגוון רחב של פעולות למענם, וכאשר כל פניה נענית במלוא תשומת הלב והעזרה.
ער"ן - עזרה ראשונה נפשית
ער"ן הוא שירות הומניטרי, המציע עזרה ראשונה נפשית בטלפון ובאינטרנט, תוך הקפדה גמורה על סודיות ועל אנונימיות. אדם במשבר, החש בדידות, אכזבה, ייאוש, חושב על התאבדות או נמצא במצוקה נפשית מכל סיבה שהיא, ימצא בער"ן אוזן קשבת והתעניינות כנה בבעיותיו.

 
.
 

בתחום המשפטי

האגודה לזכויות החולה בישראל
עמותה הפועלת לשמירה ומימוש זכויות המטופלים ובני משפחותיהם במערכת הבריאות, קופות החולים, ובתי החולים. מסייעת במידע ובטיפול בפניות פרטניות במקרים בהם נעשה עוול לחולים או שזכויותיהם הופרו. האגודה עומדת בראש קואליציית ארגוני הזכות לבריאות, בה חברים מעל ל-50 ארגונים.         
חוק החולה הנוטה למות
חוק החולה הנוטה למות, התשס"ו-2005 הוא חוק שמטרתו "להסדיר את הטיפול הרפואי בחולה הנוטה למות תוך איזון ראוי בין ערך קדושת החיים, לבין ערך אוטונומיית הרצון של האדם והחשיבות של איכות החיים". החוק כולל את הזכות לדרוש טיפול רפואי, להימנע מקבלת טיפול רפואי ולהפסיק מתן טיפול רפואי שכבר החל.
  עמותת המשפט בשירות הזקנה
עמותת המשפט בשירות הזיקנה פועלת משנת 2002 לקידום זכויות ומעמד הזקנים בישראל בדרכים משפטיות. העמותה מגישה עתירות לבג"צ ותביעות עקרוניות אחרות הנוגעות לזכויות זקנים, לבית המשפט העליון ולבתי משפט אחרים. בין יתר פעילותה העמותה מפרסמת חוברות מידע בנושאי זכויות, מעבירה הרצאות בקהילה ובמוסדות ומפעילה פרוייקטים מיוחדים המיועדים לזקנים, לבני משפחותיהם ולאנשי מקצוע בתחום הזיקנה.

הכשרה

INPACT - Israel National Palliative Care Training
הקורס הארצי להכשרה במקצועות הפליאטיביים: מטרת הקורס: הקניית ידע חיוני, כישורים ומיומנויות לטיפול בבעיות שכיחות בטיפול פליאטיבי.
קורס מתקדם לעובדים סוציאליים במקצועות הפליאטיביים: מטרת הקורס: הרחבה והעמקת הידע של עו"סים העוסקים בטיפול פליאטיבי ופיתוח מנהיגות מקצועית שתקדם את הטיפול הפליאטיבי בקרב העו"סים בארץ.
קביים - האתר הישראלי לסטודנטים במקצועות הבריאות
אתר קביים הוקם בשנת 2004 על ידי ד"ר חנה צפריר, RN, PhD, מנהלת בית הספר לסיעוד צפת וחברת סגל בחוג לסיעוד במכללה אקדמית צפת.
האתר שואף, לסייע לסטודנטים להגיע לעצמאות עד שאלה יעמדו על רגליהם המקצועיות.
שערי צדק - טיפול פליאטיבי
האתר משמש כמאגר סרטן כאב ופליאטיבי רפואת הפניה שערי צדק, המסופק כשירות לציבור, בשיתוף עם התמיכה של מענק חינוכי בלתי מוגבל מPurdue Pharma.
במסד נתונים תמצאו מעל ל-30,000 מקורות המתייחסים לסרטן, כאב וטיפול פליאטיבי. מסד הנתונים פותח ומתוחזק ע"י ד"ר נתן צ'רני, מנהל המחלקה לטיפול בכאב וטיפול פליאטיבי במחלקה האונקולוגית במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים.
בחזרה למעלה
CAREGIVERS - האירגון הישראלי לבני משפחה מטפלים  
הארגון הישראלי לבני משפחה מטפלים הינו ארגון ללא מטרות רווח, אשר מוביל חזון שבו בני משפחה מטפלים זוכים להכרה והערכה, לזכויות ולכלים אשר מאפשרים להם להמשיך בתפקידם תוך שמירה על בריאותם ואיכות חייהם.

 
 

תרמו לנו

בתרומתכם תסייעו לנו להעניק מידע, תמיכה והכוונה לטיפול בחולים סופניים.

מרכזי הטיפול

 דף מידע על השרותים הפליאטיביים הניתנים באזור מגוריכם.

אחיות מומחיות

כולל פרטי התקשרות - טלפון, דואר אלקטרוני ופרטי מקום העבודה

טיפול ביתי בבן משפחה

טיפול ביתי בבן משפחה חולה או בחבר, הנו משימה קשה. קראו על דרכים להקל על החולה בבית.