ליצירת קשר

אצלנו תמצאו את התמיכה שאתם זקוקים לה

עמותות סיוע בארץ

האגודה למלחמה בסרטן

האגודה למלחמה בסרטן מובילה את המאבק במחלות הסרטן בישראל ופועלת בכל החזיתות במטרה להפחית את התחלואה והתמותה מסרטן בישראל.

האגודה הישראלית לטרשת נפוצה

אגודה שמטרתה שיפור איכות החיים עבור הלוקים בטרשת נפוצה, על ידי חיפוש, קידום ועידוד פתרונות רפואיים כמו גם הכרה בקרב שרותי הבריאות והמדיניות הציבורית.

עמותת ישראלס העמותה לחקר ה- ALS

עמותת ישראלס מקדישה את פעילותה למלחמה ב ALS. העמותה מרכזת את הסיוע
המקצועי והתמיכה הנפשית לחולי ALS ובני משפחותיהם, כמו קידום המחקר בישראל אודות מחלת ה-ALS.

אמ"ן – האגודה למיאלומה נפוצה

העמותה מטפלת בקידום נושאים המביאים רווחה ושיפור איכות החיים של חולי המיאלומה כמו גם העלאת המודעות אצל הגופים המטפלים והמחקריים לעניינם של חולי המיאלומה.

ח.ס.ן – חולי סרטן נפגשים

עמותה ציבורית שהוקמה ע"י חברים חולי סרטן ומטרתה להעניק לחולה ולמשפחתו כלים להתמודדות, מידע, ליווי ותמיכה.

אמבולנס המשאלות

מיזם של מגן דוד אדום, שמטרתו למלא בקשות של אנשים המתמודדים עם מחלות קשות או סופניות, שיכולת הניידות שלהם אבדה. למשאלה אחרונה יש כח מיוחד, היא יכולה להיות מקור לנחמה ולשלווה. הציפייה וההכנה לאירוע הן הזדמנות לצקת משמעות חדשה ותחושת התרגשות ושמחה. גם למי שמתמודד עם מחלה או מרותק למיטתו מגיע להגשים משאלה. מימוש המשאלה מהווה ניצחון חשוב ומשמעותי, וסיוע ותמיכה למשפחה.

מלב"ב – מרכזים לטיפול בקשישים בקהילה, מטפלת בחולי דמנציה בכל השלבים

עמותת מלב"ב, מרכז לטיפול בקשיש בקהילה, נוסדה במטרה לסייע ולשרת את משפחות הקשישים בישראל, קשישים הסובלים מבעיות של אובדן זיכרון ומחלות הגורמות לכך, כגון: דמנציה ואלצהיימר. לעמותה קיים שירות הוספיס בית במיוחד עבור חולים אלו.

כמוני

פורום בריאות: סוכרת, מחלות לב, כאב כרוני, השמנת יתר לחץ דם, שבץ מוחי, כליות, הפרעות אכילה, טרשת נפוצה, ריאות ונפגעי חוט שדרה.

כן לזקן – לקידום זכויות הזקנים

ארגון התנדבותי, עצמאי ובלתי תלוי המנוהל ומופעל על ידי אנשי מקצוע בגמלאות, המומחים במגוון נושאים הקשורים לזכויות הזקנים. "כן לזקן" משמש כנציב זכויות הזקנים ופועל להגן ולקדם את זכויות הזקנים ברמה הציבורית והאישית.

עמדא – עמותה לחולי דמנציה, אלצהיימר ומחלות דומות בישראל

דמנציה היא תסמונת של ליקויים בתיפקודים האינטלקטואלים, ירידה בזיכרון, הפרעות בהתנהגות וכשל בתפקוד יום יומי. מחלת אלצהיימר היא השכיחה ביותר בין המחלות הדמנטיות, היא חשוכת מרפא וסופנית. עמותת עמדא הוקמה על מנת לסייע למשפחות החולים במצוקתן.

ליל"ך – לחיות ולמות בכבוד

עמותת ליל"ך פועלת למען אי הארכת חייהם באופן מלאכותי של חולים סופניים אם אין רצונם בכך, כאשר ברור שהאדם לא יוכל לחיות ללא מכשירים מאריכי חיים וכאשר ברור שאין זה מצב ביניים שיש לאדם סיכוי לגבור עליו

העמותה לקידום הסיעוד האונקולוגי בישראל

העמותה נוסדה כקבוצת עניין לאחיות העובדות במחלקות אונקולוגיות בבתי חולים ובקהילה במטרה לקדם את הטיפול בחולי הסרטן ובמשמעותיים האחרים לו באמצעות מצוינות ואיכות טיפול בעשייה הסיעודית.

ארגוני סיוע

אש"ל – האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן בישראל

אשל פועלת לשיפור מעמדה של האוכלוסייה המבוגרת בישראל, חיזוק דימויה ויצירת התנאים להבטחת זיקנה מוצלחת ואיכות חיים טובה לכל זקן וזקנה בישראל.

יד שרה

יד שרה היא אגודת מתנדבים גדולה המעניקה מגוון שירותים לטיפולי בית (Home Care Service) לסיפוק הצרכים המיוחדים של הפרט המתמודד עם קשיים תפקודיים. שירותים אלו מקדמים את האפשרות של הפרט להתגורר בביתו, בחיק המשפחה ובקרב הקהילה.

עזר מציון

עמותה ישראלית העוסקת בסיוע פרא-רפואי לחולים ולמוגבלים, ולנמצאים במצבי משבר. העמותה שהוקמה בשנת 1979, פועלת באמצעות מגוון מיזמים ותוכניות לשמירה על כבודם ועצמאותם של הנעזרים ולשיפור איכות חייהם.

עזרה למרפא

מטרת האגודה הקלת סבלם של החולים ובני משפחותיהם הסועדים אותם, במגוון רחב של פעולות למענם, וכאשר כל פניה נענית במלוא תשומת הלב והעזרה.

ער"ן – עזרה ראשונה נפשית

ער"ן הוא שירות הומניטרי, המציע עזרה ראשונה נפשית בטלפון ובאינטרנט, תוך הקפדה גמורה על סודיות ועל אנונימיות. אדם במשבר, החש בדידות, אכזבה, ייאוש, חושב על התאבדות או נמצא במצוקה נפשית מכל סיבה שהיא, ימצא בער"ן אוזן קשבת והתעניינות כנה בבעיותיו.

בתחום המשפטי

האגודה לזכויות החולה בישראל

עמותה הפועלת לשמירה ומימוש זכויות המטופלים ובני משפחותיהם במערכת הבריאות, קופות החולים, ובתי החולים. מסייעת במידע ובטיפול בפניות פרטניות במקרים בהם נעשה עוול לחולים או שזכויותיהם הופרו. האגודה עומדת בראש קואליציית ארגוני הזכות לבריאות, בה חברים מעל ל-50 ארגונים.

חוק החולה הנוטה למות

חוק החולה הנוטה למות, התשס"ו-2005 הוא חוק שמטרתו "להסדיר את הטיפול הרפואי בחולה הנוטה למות תוך איזון ראוי בין ערך קדושת החיים, לבין ערך אוטונומיית הרצון של האדם והחשיבות של איכות החיים". החוק כולל את הזכות לדרוש טיפול רפואי, להימנע מקבלת טיפול רפואי ולהפסיק מתן טיפול רפואי שכבר החל.

עמותת המשפט בשירות הזקנה

עמותת המשפט בשירות הזיקנה פועלת משנת 2002 לקידום זכויות ומעמד הזקנים בישראל בדרכים משפטיות. העמותה מגישה עתירות לבג"צ ותביעות עקרוניות אחרות הנוגעות לזכויות זקנים, לבית המשפט העליון ולבתי משפט אחרים. בין יתר פעילותה העמותה מפרסמת חוברות מידע בנושאי זכויות, מעבירה הרצאות בקהילה ובמוסדות ומפעילה פרויקטים מיוחדים המיועדים לזקנים, לבני משפחותיהם ולאנשי מקצוע בתחום הזיקנה.

הכשרה

INPACT – Israel National Palliative Care Training

הקורס הארצי להכשרה במקצועות הפליאטיביים: מטרת הקורס: הקניית ידע חיוני, כישורים ומיומנויות לטיפול בבעיות שכיחות בטיפול פליאטיבי.

קורס מתקדם לעובדים סוציאליים במקצועות הפליאטיביים: מטרת הקורס: הרחבה והעמקת הידע של עו"סים העוסקים בטיפול פליאטיבי ופיתוח מנהיגות מקצועית שתקדם את הטיפול הפליאטיבי בקרב העו"סים בארץ.

קביים – האתר הישראלי לסטודנטים במקצועות הבריאות

אתר קביים הוקם בשנת 2004 על ידי ד"ר חנה צפריר, RN, PhD, מנהלת בית הספר לסיעוד צפת וחברת סגל בחוג לסיעוד במכללה אקדמית צפת.

האתר שואף, לסייע לסטודנטים להגיע לעצמאות עד שאלה יעמדו על רגליהם המקצועיות.

שערי צדק – טיפול פליאטיבי

האתר משמש כמאגר סרטן כאב ופליאטיבי רפואת הפניה שערי צדק, המסופק כשירות לציבור, בשיתוף עם התמיכה של מענק חינוכי בלתי מוגבל מPurdue Pharma.

במסד נתונים תמצאו מעל ל-30,000 מקורות המתייחסים לסרטן, כאב וטיפול פליאטיבי. מסד הנתונים פותח ומתוחזק ע"י ד"ר נתן צ'רני, מנהל המחלקה לטיפול בכאב וטיפול פליאטיבי במחלקה האונקולוגית במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים.

ליצירת קשר

השאירו את פרטיכם ונחזור בהקדם

כדאי לקרוא

הרצאות מוקלטות

"כי הכול יחסים - היבטים פסיכוסוציאליים בטיפול תומך ביתי - משמעויות ואתגרים" - עם הגב' מורן וויס, MA, מנהלת השירות הסוציאלי, צבר רפואה. התקיימה בתאריך 7.12.20 לצפיה בהרצאה לחץ/י כאן "טיפול פליאטיבי בדמנציה" - עם דר' דנה פאר, גרונטולוגית ומרפאה בעיסוק, מומחית לדמנציה....
קרא עוד

ארגונים פליאטיבים בעולם

IAHPC - International Association for Hospice and Palliative Care EAPC - European Association for Palliative Care APCA - African Palliative Care Association APHN - Asia Pacific Hospice Palliative Care Network ECEPT - Eastern European Task force ALCP - Latin American Palliative Care Association Asociación Argentina de...
קרא עוד

עיתונות מקצועית ומקורות מידע מקצועיים

Journals & Online Resources European Journal of Palliative Care (EJPC) a Palliative Medicine - The Research Journal of the EAPC American Journal of Hospice and Palliative Care British Medical Journal – collected resources in palliative medicine Health and Quality of Life Outcomes International Journal of Palliative...
קרא עוד

אתרים העוסקים בכאב

W.H.O. Collaborating Center for Policy and Communications in Cancer CareCentre Wisconsin, USA Doloplus, France Ensembles contre la douleur – Association Internationale, Switzerland Achieving balance in federal and state pain policy: A Guide to Evaluation (Fourth Edition), USA American Pain Foundation, USA Partners against Pain, USA Pain...
קרא עוד

חינוך והכשרה לטיפול תומך - Palliative Care Education

בעולם On line education Canadian Virtual Hospice University of Toronto Joint Centre for Bioethics The EPEC Project End-of-Life Nursing Education Consortium (ELNEC) Project New York Beth Israel Medical Center Center for Palliative Care at Harvard Medical School עבודה סוציאלית וטיפול תומך National Assocation of Social Workers and Palliative...
קרא עוד

עמותות סיוע בארץ

האגודה למלחמה בסרטן האגודה למלחמה בסרטן מובילה את המאבק במחלות הסרטן בישראל ופועלת בכל החזיתות במטרה להפחית את התחלואה והתמותה מסרטן בישראל. האגודה הישראלית לטרשת נפוצה אגודה שמטרתה שיפור איכות החיים עבור הלוקים בטרשת נפוצה, על ידי חיפוש, קידום ועידוד פתרונות רפואיים כמו...
קרא עוד
שיווק לעסקים באינטרנט שיווק לעסקים באינטרנט